Про нас

Наша Школа – проєкт домашньої освіти створений у 2016 році.

Історія створення

Проект неформальної альтернативної освіти Наша Школа був створений у 2016 батьками для навчання власних дітей. 1 вересня 2016/2017 н.р. ми набрали 1 клас у кількості 6 дітей, до якого протягом навчального року долучилися ще троє. А у 2017/18 н.р. у проекті було вже майже два десятки родин і ми вийшли за рамки суто власних потреб.

З 2018 року ми змінюємо локацію на постійну на Лівому березі Києва (ст.метро Вирлиця), яка має низку окремих власних приміщень, ігровий майданчик для прогулянок та місце для обідів. Основна ідея проекту полягає в тому, щоби створити оптимальний простір для навчання та дозвілля молодших школярів.

Концепція

В Україні зараз дуже багато альтернативних шкіл, які пропонують різні підходи до організації навчального процесу, взаємодії між учнями та батьками. Наша Школа – це проект, де дітям затишно, творчо, пізнавально та спокійно. 

Однак протягом усіх чотирьох років дитина проходить власний шлях становлення як особистості, так і учня. У цьому їм допомагає наша команда вчителів та вихователів. І часто цей шлях виявляється непростим з точки зору уміння дружити, слухати та чути, артикулювати свої потреби, проявляти свій EQ. І наш проект виступає добрим провідником на цю територію, ми дозволяємо кожній дитині прожити та здобути свій власний позитивний досвід навіть спираючись на власні помилки.

pic-27
69491240_10220541975489252_2196679070991777792_n

Спільнота батьків

Коли ми задумували проект, нашим ключовим завданням було створення такого простору, з якого діти б не хотіли йти. Думаємо, ми з цим успішно впоралися: за три роки наш проект збільшився утричі, дітям цікаво навчатися та проводити у школі своє дозвілля, а ввечері їх важко забрати додому.

Цей результат пов’язаний насамперед з тісною і щоденною співпрацею з батьками. Які залучені у весь процес навчання та розвиток своїх дітей. Саме таким чином можна досягти найкращих результатів. За ці роки батьки створили  живу й активну спільноту яка об’єднана спільною  метою.

Методика

Навчальний тиждень складається з 5 днів з групою подовженого дня. Є 2 англомовні дні, коли більшість занять проводяться англійською мовою. Крім основних предметів відповідно до програми НУШ, учні мають заняття з живопису, трудового навчання, йоги, музичні заняття (ми називаємо їх «оркестр», тому що діти взаємодіють через створення звуків кожний на своєму музичному інструменті), шахів. Упродовж року наші учні виконують дуже багато творчих проектів.

Оцінювання відсутнє до 3 класу, однак практикуємо вербальне та візуальне (картинки) заохочення в щоденнику та зошиті. Центральне місце відводиться українській мові: локація повністю україномовна та/або англомовна, це стосується як основної програми, так і додаткових активностей, а також дозвілля та позакласних заходів. Гаджети мають місце лише на уроках, на перервах та під час відпочинку діти взаємодіють без них.